Back to Question Center
0

Semalt siguron këshilla për kapërcimin e imazhit të lartë

1 answers:

Google dhe motorët e kërkimit të tjerë varen nga kafaze të sofistikuara për të tërhequr përmbajtjen dhe indeksuar vendet. Ndërmarrjet, programuesit dhe zhvilluesit përdorin mjete të ndryshme për zvarritje dhe mjete për grumbullim për të marrë punën e tyre. Nëse dëshironi të rriteni biznesin tuaj, duhet të nxjerrni informacione nga faqet dinamike me një nxjerrës të të dhënave të besueshme. import. io dhe Kimono Labs janë opsione të mira. Me këto mjete, ju mund t'i rregulloni imazhet siç duhet. ContentBomb është një nga scrapers më të famshme dhe më të mirë të imazhit në internet. Karakteristikat e saj më të dallueshme janë përmendur më poshtë.

1. Ndihmon faqet e internetit të indeksit dhe bloget:

Nëse keni zhvilluar kohët e fundit një blog apo faqe dhe doni të indeksoni faqet tuaja të internetit, ContentBomb është opsioni i duhur për ju. Ndryshe nga mjetet e tjera të zakonshme të skrapimit, ajo gërshetohet imazhet tuaja dhe e bën procesin e zvarritjes më të lehtë dhe më të shpejtë. Ju mund të përmirësoni renditjen e motorrit tuaj të kërkimit dhe mund të monitoroni rregullisht cilësinë e imazheve me ContentBomb.

2. Tërheq informacionin e çmimeve lehtësisht:

Me ContentBomb, mund të nxirrni lehtë informacionin e çmimeve nga faqet e internetit të ndryshme. Përveç kësaj, mund të kopjoni imazhe nga faqet e internetit të linjave ajrore, faqet e pazarit, faqet e shqyrtimit dhe rrjetet e tjera të ngjashme. ContentBomb gjithashtu do të nxjerrë të dhëna nga imazhet e dëshiruara dhe do të krahasojë çmimet e produkteve të ndryshme, duke e bërë punën tuaj më të lehtë. Pjesa më e mirë është se ky mjet nuk redukton informacionin e çmimeve dhe ju merrni vetëm rezultate të besueshme dhe autentike. ContentBomb është e mirë për të krahasuar faqet e ndryshme dhe ruan të dhënat në bazën e të dhënave të saj.

3. Përcakton çdo gjë dhe merr formate të dëshirueshme:

ContentBomb është projektuar për të mbushur çdo lloj të dhënash, të tilla si imazhet, teksti, dokumentet PDF dhe skedarët HTML. Sapo të dhënat të tërhiqen plotësisht, ju mund ta ruani në formate CSV ose JSON ose shkarkoni direkt në hard drive tuaj për përdorime jashtë linje.

4. Qëllimet e burimeve të shumta në internet:

ContentBomb mund të targetojë drejtoritë online, RSS dhe ATOM, faqet e internetit të lajmeve, portalet e udhëtimit (si Trivago dhe TripAdvisor), faqet e e-commerce (Amazon dhe eBay). Ajo do të identifikojë imazhe të dobishme dhe do të të dhënat në bazë të kërkesave tuaja. Ajo gjithashtu synon forumet në internet dhe faqet e shqyrtimit, duke ju bërë rezultate të dëshirueshme në çast. Ajo lehtë mund të scrape përmbajtjen nga fotografi JPG dhe PNG.

5. Publikoni përmbajtje cilësore në faqen tuaj automatikisht:

Me ContentBomb, ju mund të publikoni përmbajtje cilësore në web faqen tuaj automatikisht dhe nuk keni nevojë të formatoni përmbajtjen përsëri dhe përsëri. Sapo të shkarkohet dhe aktivizohet, ky mjet do të planifikojë postimet tuaja dhe do të kursejë kohën tuaj deri në një masë. Ju gjithashtu mund të zgjidhni nga shabllonet dhe temat e saj për t'i dhënë faqes suaj një vështrim të shquar dhe profesional.

6. Të gjitha tiparet standarde:

ContentBomb është më i njohur për modulet BotBomb dhe e bën të lehtë për ju të kopjoni metoda të ndryshme të skrapimit. Me këtë mjet, mund të krijoni biblioteka të imazhit, ngarkoni video dhe skedarë video, dhe të ndani përmbajtjen tuaj në çdo kohë, kudo. Ai gjithashtu nxjerr të dhënat nga faqet e mediave sociale dhe është në përputhje me të gjitha sistemet operative dhe shfletuesit e internetit. Ju mund të krijoni lehtësisht detyrat e automatizimit dhe të zhvilloni lidhje të brendshme dhe të jashtme me këtë shërbim Source .

December 22, 2017