Back to Question Center
0

Semalt: WebSundew Web Scraping Software. Karakteristikat dhe kërkesat e sistemit në një shikim

1 answers:

Scraping web përfshin mbledhjen e të dhënave nga faqet e internetit dhe scraping atë si për kërkesat e përdoruesit. Kjo sferë po zhvillohet vazhdimisht dhe për këtë arsye po shfaqen forma të reja të softuerit. Rrëzimi i uebit është bërë mënyra më efektive dhe më e lehtë për nxjerrjen e informatave të dobishme nga faqet e ndryshme të internetit. WebSundew është një mjet i fuqishëm dhe gjithëpërfshirës skrap web që ndihmon në nxjerrjen e të dhënave me shpejtësi dhe produktivitet të lartë. Me WebSundew, ju lehtë mund të kapni sasi të mëdha të të dhënave dhe ta transformoni atë në një format të dëshirueshëm. WebSundew - i përshtatshëm për bizneset dhe ndërmarrjet:

WebSundew është i përshtatshëm për bizneset (ecommerce, shitësit online, agjencitë e pasurive të patundshme, departamentet e IT) dhe programuesit. Ju mund t'i targetoni të dhënat e dëshiruara me lehtësi, të korrni dhe ruani në formate JSON ose CSV. WebSundew vjen në katër versione të ndryshme: Lite, Professional, Enterprise, dhe Standard.

Ju mund të zgjidhni një version në përputhje me kërkesat tuaja dhe pritjet. Për shembull, versioni i Lite është i përshtatshëm për fillestarë dhe përkthyes të pavarur, dhe versioni profesional është i madh për bizneset e mëdha. Pjesa më e mirë është se WebSundew do të importojë të dhënat e nevojshme në dosjet Excel dhe do të copëtojë të dy imazhet dhe dokumentet e tekstit.

WebSundew - Një shërbim produktiv dhe i mrekullueshëm:

Nëse vlerësoni produktivitetin e lartë të punës dhe dini të llogarisni paratë, nuk mund të bëni asgjë pa WebSundew. Është një shërbim shumë produktiv dhe i përgatitur mirë, i cili kopjon dhe pastat të dhënat dhe gërmon atë sipas kërkesave tuaja. Ju mund të grisni informacionin nga dy faqet e internetit dinamike dhe bazë, pa kompromentuar cilësinë.

Për të vlerësuar efektivitetin e saj, ju duhet vetëm të shkarkoni dhe instaloni WebSundew. Me këtë kruajtës të uebit , mund të synoni përshkrimet meta, titujt meta dhe fjalë kyçe të një vendi në një goditje të syrit.

WebSundew trajton çdo përmbajtje interneti pa skripte:

WebSundew është i vetmi mjet që mund të trajtojë përmbajtjen e uebit pa skripte. Ky mjet është i madh për jo-programuesit dhe jo-coders, dhe ju nuk keni nevojë për ndonjë aftësi programimi për të përfituar nga ajo. Në vend të kësaj, WebSundew ju udhëzon përmes krijimit të shabllonit pa asnjë varg kodesh dhe nxjerr lehtë dokumentet HTML. Rezultatet janë ruajtur në formate CSV, XML dhe spreadsheet. Kompani të tilla si departamenti i financave dhe bankave, agjencitë e pasurive të paluajtshme dhe shitjet mund të përfitojnë nga ky mjet për grumbullimin e të dhënave .

Kërkesat e Sistemit:

Si përdorues i WebSundew, duhet të keni ndonjë nga sistemet e mëposhtme:

  • 1. Kërkesat e Sistemit Operativ: Windows 7 / Vista / XP / 2000
  • 2. RAM: 512 MB
  • 3. Procesor (CPU): Athlon 1000 MHz ose Pentium III

Ndërfaqja e përdoruesit WebSundew:

WebSundew është më i njohur për ndërfaqen e tij miqësore që ju ndihmon të shkarkoni imazhe cilësore sistem. Mund ta përpunojë me lehtësi Web 2. 0 faqet e internetit dhe nxjerrin informacion nga burimet lokale të HTML. Shkarkoni versionin e saj të lirë dhe provoni WebSundew për 15 ditë për t'u siguruar për cilësinë e tij. Pas skadimit të periudhës së provës, nuk do të jetë e mundur që ju të përdorni WebSundew, kështu që do t'ju duhet të blini versionin e tij premium. Ju mund të kryeni deri në 100 faqe web me versionin e saj të provës, atëherë softueri ndalet duke punuar dhe kërkon që ju të paguani diçka nga $ 20 në $ 70. Me pak fjalë, WebSundew është një nxjerrës i shkëlqyer i të dhënave dhe serveri i uebit Source .

December 22, 2017