Back to Question Center
0

Semalt paraqet katër shtojca mbresëlënëse për të kapur faqet e uebit

1 answers:

GitHub është një program i përparuar i rrumbullakimit të uebit ; ajo është përdorur kryesisht për kodet kompjuterike dhe ofron funksionalitete të menaxhimit të kodit burimor (SCM) për përdoruesit e tij. Kjo ju lejon të keni një numër të madh të faqeve të internetit dhe t'i mbani ato sipas kërkesave tuaja. GitHub ofron plane për përdorime private dhe depot e lira. Ju mund të ndërmarrni një sërë detyrash për nxjerrjen e të dhënave me këtë mjet. GitHub ka pretenduar të gërshetojë mbi 40 milionë faqe web dhe ka shërbyer pothuajse 10 milionë përdorues në mbarë botën.

Katër shtojca për të kapur faqet e internetit:

1. Google Plus Autorësia:

Google Plus Autorësia është një plugin WordPress me shumë funksione dhe funksione. Me të, ju mund të rreshtoni sa më shumë faqe interneti që dëshironi. Së pari, ju duhet të zbuloni dhe identifikoni faqet e internetit që doni të kryeni. Hapi i ardhshëm është të nxjerrë në pah të dhënat ose të futni URL-në e faqes, dhe lejo këtë plugin të kryejë funksionin e tij. Mund të integrohet me GitHub dhe të gris deri në pesë mijë faqe web në një orë, pa kompromentuar cilësinë. Për më tepër, ky shtojcë na lejon të shtojmë fotot e profileve G + për të kërkuar rezultate, dhënien e autorësisë autorëve të ndryshëm dhe konfirmimin e origjinalitetit të tyre. Ajo ka një ndërfaqe të lehtë për t'u përdorur dhe mund të nxjerrë të dhëna të lexueshme dhe të shkallëzuara për ju.

2. Vonesa Feed:

Vonesa Feed është një nga WordPress më të mirë plugins. Ai është i përshtatshëm për bizneset e vogla dhe të mesme dhe mund të gërshetojë sa më shumë faqe interneti për ju sa të doni. Për më tepër, Ritmi i Feed-it zgjedh përmbajtjen, gërmon atë dhe e boton atë me atribut të duhur, falë bots dhe crawlers të saj për ta bërë të mundur. Që nga fillimi i tij, Feed Delay ka skrapuar më shumë se tre milionë faqe web me sukses, dhe ky numër po rritet dita ditës.

3. Mesazh i Feed-Scraper:

Scraping dhe nxjerrja e të dhënave kryhet kryesisht me bots ose crawlers, pa ndonjë mbikëqyrje nga njerëzit. Me Feed-Scraper Message, ju nuk mund të gërmoni vetëm faqet e dëshiruara të uebit por zvarritni faqen tuaj dhe përmirësoni renditjen e motorëve të kërkimit. Mund të integrohet me softuerin tuaj GitHub dhe është i përshtatshëm për ndërmarrjet, programuesit dhe webmasters.

4. Copyright Plugin falas

Është një tjetër plugin i mrekullueshëm WordPress që ka shumë karakteristika. Me të Drejtën e Autorit, ju mund të rreshtoni sa më shumë faqe interneti që dëshironi. Ky shtojcë siguron një certifikatë për të treguar nëse dikush po vjedh përmbajtjen tonë. Është kompatibil me të gjitha faqet e WordPress dhe bloget private dhe ju merr të dhëna të strukturuara mirë në asnjë kohë. Plus, ju nuk keni nevojë të zotëroni aftësitë e programimit dhe kodimit dhe mund të përfitoni nga ky shërbim në çdo kohë dhe kudo.

Zhvillimi i platformës GitHub filloi në tetor 2007. Projektet në GitHub mund të arrihen ose të manipulohen me ndërfaqen e komandës së linjës Git. Na lejon të shfletojmë depot publike në një faqe interneti dhe të kryejmë një sërë detyrash të përshtatshme. Shtojcat e mësipërme mund të bëjnë të dhëna nga RSS feeds, faqet e mediave sociale, mediat e lajmeve, portalet e udhëtimit dhe bloget private. Ju duhet të krijoni një llogari personale për të grumbulluar të dhënat në një format të dëshirueshëm, por skedarët publikë shfletohen dhe shkarkohen pa asnjë llogari Source .

December 22, 2017