Back to Question Center
0

Si të blini backlinks cilësi dhe të shihni faqen time në krye të kërkimit të Google?

1 answers:

Ndihet pa thënë se ndërtimi i profilit të cilësisë së prapme është mënyra e duhur për të përzënë faqen tuaj në krye të SERP-ve të Google. Pse? Vetëm për shkak se backlinks organike tashmë janë të njohura të jenë ndër faktorët më të fortë (sinjali i tretë më i rëndësishëm, për të qenë më preciz) që konsiderohet nga Google kur jepet një pozicion shkallë në listën e rezultateve të kërkimit. Për më tepër, ata që tashmë e dinë se si të blejnë lidhje të cilësisë nuk duhet të hezitojnë të investojnë pak kohë dhe përpjekje në fitimin e backlinks organike me një PR të lartë ose ndërtimin e tyre me dorë. Kjo do të paguante gjithmonë, jam i sigurt.

how to buy quality backlinks

Për më tepër - backlinks më të forta arsimore apo qeveritare (i. e. , që vijnë nga dot EDU dhe burimet online dot GOV me besimin dhe autoritetin më të lartë) janë edhe më të fuqishme. Ato mund të përmirësojnë ndjeshëm vizibilitetin në internet, ndoshta për çdo faqe interneti apo blogje biznesi, duke u dhënë emrave të markave të tyre një ekspozim të fuqishëm në kërkim dhe duke ofruar një ndërgjegjësim më të gjerë publik në të njëjtën kohë. Dhe këtu vjen vetëm një fakt i ftohtë, pikërisht për ata djem ende pyesin se si për të blerë backlinks cilësi nga faqet e internetit arsimore apo qeveritare. Le të përballen me atë - marrja e lidhjeve të paguara është thjesht e pamundur atje. Dua të them që ndonjëherë ju nuk keni nevojë të dini se si të blini backlinks të cilësisë në të gjitha - thjesht sepse ato mund të fitohen vetëm. Si? Më së shpeshti, ata do të kenë nevojë për punën tuaj të vështirë për të shkruar një pjesë të vlefshme përmbajtjeje, për të marrë më në fund kthimin e dëshiruar dhe të vlefshëm në kthim.

Duke u kthyer në pikë, le të përpiqemi për të gjetur atë - si për të blerë backlinks cilësisë në mënyrë të sigurtë. Gjë është se nuk ka udhëzime ose këshilla universale me një rezultat të garantuar. Unë do të thotë që ju nuk mund të keni një plan veprimi të qartë dhe të saktë për të marrë backlinks të paguara në mënyrë të sigurtë dhe të arsyeshme (p.sh.e. , lidhjet që në fakt mund të punojnë për progresin tuaj, në të njëjtën kohë pa ngritur një flamur të kuq me Google). Në fakt, aplikimi për lidhje të paguara nuk është gjë tjetër veçse një skemë e hije e Grey Hat apo edhe e Black Hat SEO. Dhe sigurisht, shumica e backlinks të blera pritet të duken dukshëm të natyrshme për të gjithë - të dy kërkuesit e gjallë, dhe bots zvarritje. Megjithëse, unë ende besoj se ju do të më mirë të shmangur tricking me motorët e kërkimit - nëse nuk doni të fitoni një dënim të shpejtë të rangut të lartë

buy quality backlinks .

Gjithsesi, nëse ende ndjeheni mjaft të guximshëm për të provuar të merrni disa backlinks të paguar me çdo kusht, merrni parasysh pikat e mëposhtme, të paktën të mos kapeni ose të kapeni menjëherë:

  • burime ose ato shokë të hapur duke deklaruar se ata kanë paguar backlinks për shitje.
  • Sigurohuni që kandidatët tuaj potencialë të kenë fusha bindëse dhe përmbajtje web-faqesh relevante për vendndodhjen tuaj, ose topi i biznesit.
  • Keni një kontroll të dyfishtë në autoritetin e domenit, autoritetin e faqes dhe rezultatet e PageRank për të marrë trafikun maksimal dhe besimin nga një audiencë më e gjerë.
  • Në mënyrë ideale, duhet të bëni një marrëveshje me kolegët e blogerëve në kamarin tuaj. Duke qenë se ju jeni gati për t'u ofruar atyre një pjesë të përmbajtjes së vlefshme, kjo do të marrë pak kohë. Përndryshe, ata do të paguajnë një tarifë të arsyeshme. Është e gjitha për biznesin, apo jo?
  • Rrotat e prapambetura (shkëmbimet), PBN-të (përndryshe, rrjetet e blogut privat), si dhe shërbimet e lira që ofrojnë grupe me cilësi të ulët të backlinks në masë, ose që emailet bezdisshëm që i shtyjnë me vendosmëri vendosjet e tyre në burime të larta PR - shmangni "furnizues" të tillë me çdo kusht. Thjesht sepse ata tashmë kanë bërë thirrje për një dënim të rangut (ose edhe ndalim të përhershëm në kërkim). Herët a vonë, Google po vjen për të gjithë ata - si "ofruesit" e paskrupullt, dhe "klientët" e tyre të pafat Source .
December 22, 2017