Back to Question Center
0

Semalt: Video Marketing Strategjia e Facebook-ut është e mbushur

1 answers:

Facebook është një nga platformat më të mira për video dhe video. Në tegenstelling në YouTube, heeft het een groter publiek, die divers zijn. Mensen verkiezen videoadvertentëve të parë për të verbuar latine treden. Kontribuoni në videon e zhanrit në verifikimin e ngjarjeve. Vandaag fjala më shumë se 8 miliardë video të Facebook-ut. Ndërkohë, videot do të shfaqen në Facebook,

Alexander Peresunko, ekspert i marketingut të ekspertëve të marketingut Semalt , biedt 11 këshilla mbi faqen Facebook video për ju për të hyrë më shumë.

1. Ngarkoni rechtstreeks video në Facebook

Krijuesi i videove të Facebook-ut. Përpilimi i kësaj videoje në Facebook është një nga mënyrat më të mira për të shikuar videot e ndryshme të platformës. Ze voeren vier keer beter uit dan alle andere platforma waaronder YouTube.

Nga automatizmi i Facebook-ut në këtë faqe, ata janë duke u përpjekur për të bërë të pamundurën për të kapur shfletuesin e videove që nuk janë të planifikuara. Je doet dit soms, nietwaar?

Facebook heeft ook een kijkfunctie. Përfitoni nga një video që ju pëlqen më shumë se një herë. Uit de gegevens kur je zien wat tifozët në video të vlefshme. Het helpt bij het creëren van me inhoud in de toekomst.

2. Shock dhe Awe binnen de eerste 4 sekonda

Het helpt om aandacht te scheppen. Doe dit zelfs als de video niet schokkend është. Doe dit derën ee grapje te delen e om humoristisch te zijn. Het moet creatief zijn.

Hapja e videove me pamje të mrekullueshme mund të shndërrohet në ekranin publik. Ndërkohë që nuk mund të ndalet me videon e videove, kjo është e ardhmja e tyre. Mensen verkiezen ook het bekijken nga video korte. Efekti i videove të korteve në verifikimin e ngjarjeve. Ze kunnen gemakkelijk gedeeld worden. Zëra të shquar në këtë gjuhë

3. Rreth 360 360 shikime të imazheve në internet

Facebook prezantues i Facebook 360 në komunikim dhe interaktive në të ardhmen. Het helpt je publiek een meer experimenteel gevoel te geven. De Facebook 360 prodhon videot në formatin e videove, si dhe për të gjetur atë që mund të ketë. Ze kunnen roteren of panetten..

4. Shikoni videon në faqen

Në një video, videoja është e dukshme. Lëvizja e videove është e derdhur në dy fjale. Ju mund të shikoni videon në të njëjtën kohë në seksionin e faqes. Het zou een grotere miniatuur moeten hebben dan de pjesa tjetër. Mensen vdesin në faqet e internetit, zullen er waarschijnlijk op klikken als ze ze bezoeken. Gebruik paraqiti videon në të gjitha faqet e fundit të videoklipeve më të fundit

, 5. Video të ndara

Fjalëkalimi i Facebook-it është i lidhur me njëri-tjetrin. Beschrijf het zodat uw publiek kan weten derar het om draait wanneer het automatisch speelt. Përshkrimin e imazhit të inteligjencës për të zëvendësuar

6. Zhvendoseni në mënyrë aktive në

Funksioni i Facebook Call-to-Action është një video që mund të shikohet.

7. Maak gebruik van Facebook Live

Më të shikuarat nga Facebook-u jetojnë në video të drejtpërdrejta me Facebook-in tuaj. Ky është momenti më i mirë për t'u bërë më i mirë. Për një javë të ardhshme, ai do të zhvillojë një eveniment tjetër.

8. Heb een afspeellijst

Ju lutemi që të kontrolloni të gjitha fushat e detajuara të videove. Për të bërë këtë, ju do të shihni videon. Zyrtarët e mirënjohur të bashkëngjitni skedarët në kategorinë e kategorive

, 9. Run Facebook-advertentiecampagnes

Fjale te videove te videove te Facebook-ut. Nëse ju doni të kontaktoni për të hyrë në këtë faqe, ju lutemi kërkoni një profesionist i kualifikuar në faqen tonë të internetit.

, 10. Le të krijoni miniaturë

Kies een goede thumbnail omdat kijkers nga miniatuur zien voordat u de video kijkt. Facebook biedt aangepaste miniaturen. Maak gebruik van deze functie.

, 11. Analizuesi është rezultat i të gjitha videove të vullnetit

Përmbajtja në të cilën ju jeni duke u ulur në videoklipe. Kijk hoeveel mensen het bekeken hebben, de voltooiingsverhouding en de duur. Vanuit është një video, video është e verbër.

Conclusie

Facebook është një platformë e organizuar nga organizata të tjera. Ju mund të përdorni këshilla të veçanta, të gjitha të drejtat e rezervuara, të gjitha të drejtat janë të rezervuara. Ze zijn belangrijk voor elke online tregtar Source .

November 29, 2017